wtorek, 10 maja 2011

SKANDAL | otwarcie lata | afterparty Noc Muzeów | MOLESTA i więcej / sobota 14.05 czyli zaraz zaraz


PLAC ZABAW I UPTONOGOOD prezentują

Skandalicznie wielkie warszawskie otwarcie lata + afterparty Noc Muzeów + afterparty Kongres Obywateli Kultury. Na Agrykoli. Czternasty dzień majowy i noc pod gwiazdami.

Wspólnie z warszawskimi klubokawiarniami, instytucjami i organizacjami kulturalnymi na co dzień odpowiedzialnymi za stołeczną scenę rozrywkową rozpocznijmy razem letni sezon muzyczno-parkowy. Spotkajmy się po udanym rajdzie prze...z stołeczne muzea i otwórzmy razem prawie pół roku pięknego parkowego życia.

Będzie wszystko co najlepsze w lecie: dobre jedzenie, leżaki, koce, kometka, frisbee, rowery, najlepszy rap i parkiet do rana. Będzie skandalicznie dobrze.

CZAS NA LATO

imieniny Maciek, urodziny Adam

wstęp wolny :)

18h | Singledread (Malik i Madmajk)
21h | Molesta Ewenement
24h | Artur8
+ niespodzianki


>>>>>

WSPÓŁPRACA | PROJEKT ŁOWCY | www.facebook.com/projektlowcy

>>>>>

PARTNERZY | Stowarzyszenie Plan B | Plac Zabaw | Powiększenie | uptonogood | Molesta Ewenement + KUMPLE | Respekt Rec. | HELLO WARSAW | Obywatele Kultury | YoPlanBeRaps | Gazeta Co Jest Grane | VICE | Aktivist | King of Kong | Singledread Sound | Galeria Koloru | Radio Kampus | Hip Hop Kampus | Timecafe | Karmnik | 1% na Kulturę

>>>>>

Noc Muzeów /www.facebook.com/Noc.Muzeow.w.Warszawie
Obywatele Kultury http://obywatelekultury.pl/

PLAC ZABAW www.facebook.com/pages/Plac-Zabaw/163951410325348
BĄDŹ UP TO DATE Z UP TO NO GOOD www.facebook.com/uptonogoodwwa

>>>>>

MOLESTA (+ kumple)

Grupa powstała w 1994 w Warszawie z inicjatywy raperów Piotra
Więcławskiego (pseud. Vienio) i Pawła Włodkowskiego (pseud. Włodi). W
1998 ukazał się debiutancki album grupy pt. Skandal poprzedzony
utworem ("Osiedlowe akcje") wydanym na kompilacji Smak B.E.A.T.
Records (1997). Rok później (1999) ukazał się drugi album pt.
Ewenement, a do grupy dołączył Pele. Kolejny album zrealizowany już
jako kwartet wraz z Robertem Darkowskim (pseud. Wilku) zatytułowanyTaka płyta... wydano w 2000. Tego samego roku z inicjatywy zespołu
powstała wytwórnia płytowa pod nazwą Baza Lebel. W 2003 został wydany dwupłytowy album Molesty. Była to reedycja dwóch wcześniejszych albumów - Ewenementu i Skandalu. Album został wydany w związku z wyczerpaniem nakładów pierwszych płyt grupy. Kolejny album pt."Nigdy nie mów nigdy" bardzo dobrze przyjęty, ugruntowuje zasłużone miejsce zespołu na samym szczycie polskiej sceny hip-hop, rap. W roku 2008 pojawia się kolejny album pt."Molesta + kumple" z gościnnym udziałem znamienitych gości min. Miód (Jamal), Fisz, Pablopavo (Vavamuffin) ,Eldo, dj.B. Molesta Ewenement koncertowali w wielu krajach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych. Bez wątpienia są jednym z najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych głosów Warszawy

www.facebook.com/molestaewenement | www.facebook.com/respektstreetstuff

>>>>>

ARTUR8 (King of Kong)

Jeden z niewielu polskich didżejów regularnie występujących poza granicami kraju, dyrektor artystyczny kultowego festiwalu Astigmatic, twórca King Of Kong oraz organizator tysiąca i jednej imprezy. Szara eminencja polskiej sceny disco/house, dj, kolekcjoner płyt, dyrektor artystyczny festiwalu Astigmatic, współtwórca kolektywu King Of Kong oraz organizator niezliczonej ilości imprez w całym kraju - jednym słowem człowiek instytucja. Swoją przygodę z dj'ką rozpoczął w 1994 roku w Berlinie gdzie również wtedy mieszkał i pracował w Lodown Magazine. Po przeprowadzce do Warszawy stał się jednym z najbardziej konsekwentnych i śmiałych promotorów w Polsce..to dzięki niemu nad Wisłą do dziś gościły takie sławy jak: 2 Many DJ's, Metro Area, Ivan Shmagge, Henrik Schwarz,Todd Terje, Aeroplane, The Glimmers, Juan Maclean, Daniel Wang czy ostatnio Glass Candy. W 2003 roku w Płocku jako dyrektor artystyczny wykreował jeden z pierwszych festiwali z muzyką elektroniczną we wschodniej Europie - Astigmatic. W 2008 roku pod jego kuratelą ukazała się płyta "Astigmatic inspired By Chopin", która była częscią kampanii w walce stolicy o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Na albumie znależć można produkcje topowych europejskich artystów z takich labeli jak Ed Banger, Eskimo czy Gomma, zainspirowanych twórczością Fryderyka Chopina. Obecnie Artur 8 koncentruje sie na swoim producenckimprojekcie King Of Kong, który współtworzy razem z Maxem Skibą, a którego remiksy można znależć w chartsach takich osób jak Erol Alkan czy Aeroplane a także na roli menadżera młodych obiecujących artystów (m. in THE KDMS). Oprócz tego jest chyba jednym z niewielu rodzimych didżejów, którzy regularnie występują w topowych zagranicznych klubach od Moskwy po Londyn.

>>>>>

SINGLEDREAD

Sound system z Warszawy, którego trzon stanowią byli mieszkańcy Węgorzewa. Powstał na początku 2003 r. Pomysł założenia sound systemu nastąpił podczas wakacji w 2002 r., kiedy to Malik spotkał Polaka mieszkającego na co dzień w Niemczech – Da Killa. Został zrealizowany kilka miesięcy później. Zaprosił mnie do Niemiec, pokazał, co i jak, pozwolił pograć u siebie w domu, wytłumaczył na czym to wszystko polega. Zabrał mnie na własną imprezę urodzinową, na której grał Ragganoia Sound System oraz on sam. Puszczali swoje produkcje, dubplate’y i wtedy zakochałem się w tej muzyce i stwierdziłem, że muszę to robić. Kupiłem pierwsze single. Nie mieliśmy żadnego sprzętu, jedynie jakieś dwie stare kolumny. Zaczynaliśmy totalnie od zera. Było kilkanaście pły i trochę kompaktów – wspomina założyciel projektu, Przemysław Malik Malicki, który wziął nawet kredyt, aby kupić potrzebny sprzęt.
Do niego i do jego brata, MadMajka doszedł z czasem drugi selektor Czapla oraz wokalistka OlaMonola, Błażej odpowiedzialny za efekty oraz Brat Borman jako kolejny wokalista.

SingleDread zaczął grać wiele imprez i nie tylko w Warszawie. Wokaliści projektu zaczęli się także pojawiać na oficjalnych wydawnictwach – na riddim albumie “Biba” oraz płycie wrocławskiego zespołu Natural Dread Killaz. Ponadto OlaMonola zaśpiewała w aż dwóch utworach na riddim albumie “Pilar Of Salt”, a MadMajk na krążku zespołu Druga Strona Lustra.
W 2006r. SingleDread wydał własnym sumptem 7-calowy singiel. Na stronie A znalazł się utwór wykonany przez King Kalabasha (Martynika/Francja) z formacji Big Famili i MadMajka “One Way”, a na stronie B OlaMonola z utworem “Cień”. Singiel promował teledysk do utworu “One Way” opublikowany w internecie. producentem klipu jest Kordian Piwowarski. Na obu stronach singla znalazły się wersje do riddimu Trut nagranego w Paryżu przez Black House Music. Na pierwszej stronie wspólny utwór King Kalabasha z Big Famili oraz MadMajka, mistyczne wyznanie wiary w słuszność obranej drogi. Na odwrocie życiowe refleksje żeńskiego głosu soundu – OliMonoli. Wokaliści udanie prezentują się w nagraniach, kolejny dobry polski singiel do kolekcji – oceniano wydawnictwo.

W 2004 r. z sound systemu odszedł Błażej a w 2008 r. odeszła OlaMonola. Obecnie projekt działa w składzie: Malik, MadMajk, Czapla, Brat Borman i Mass Cypher. Na początku 2009 r. członkowie projektu zaczeli prowadzić poniedziałkowy cykl imprez w warszawskim klubie “Mandala” pod nazwą Monday Vybz”. Łącznie SingleDread ma na koncie kilkaset zagranych imprez.

Malik współpracuje przy organizacji sceny sound systemowej na festiwalu w Ostródzie. Był jednym z współzałożycieli największego obecnie w Polsce portalu o muzyce karaibskiej reggaenet.pl, a także dystrybucji płyt pod szyldem SingleDread, która działa obecnie pod nazwą Siódemki.com. Współpracował także z dystrybucją TamTam Records. Malik nagrywał także bębny na płytę Makarona “Dubology” oraz wspólnie z Czaplą opublikował mixtape “Roots Reality And Culture Part 1″, na którym znalazły się głównie polskie produkcje. Grywa także solowo jako selektor. Jest wielbicielem wydawnictwa Volcano i produkcji “z pod ręki” Henrego Junjo Lawesa. MadMajk współpracuje z formacją Bauagan Mistrzów. Ma także na koncie dużo nagrań solowych. Pan Borman wpółtworzy projekt KiRk .Band, Mass Cypher opórcz działalnośći z Singledread gra solo.

www.singledread.com | www.facebook.com/singledreadofficial

1 komentarz: