poniedziałek, 11 stycznia 2010

ZAGROŻONE GATUNKI w POWIĘKSZENIU - DZIŚ DZIŚ DZIŚ! g 20.00 wstęp 10 pln


ZAGROŻONE GATUNKI to spektakl przekraczający granice wyobraźni. Klancyk! zaczął myśleć o jego realizacji piętnaście lat temu, ale wtedy jeszcze technika nie pozwalała na realizacje występu impro o jakim marzyła grupa. Prace nad „Zagrożonymi gatunkami" trwały cztery lata; wykorzystano rewolucyjne techniki realizacji, które zapierają dech w piersiach.

„Zagrożone gatunki" zrealizowano z wielkim rozmachem i ogromnym budżetem szacowanym na 237 milionów dolarów. Spektakl został wykonany w dwóch technikach: tradycyjnej 2D i zupełnie nowej technice 3D. Próby odbyły się w 2007 roku, natomiast na postprodukcję przeznaczono dwa lata.

Spektakl opowiada historię Proferora Kupelwajzera - sparaliżowanego byłego komandosa, który dostaje szansę odzyskania zdrowego ciała. Musi jednak wziąć udział w specjalnym programie militarnym...

Profesor trafia na Atrapę: planetę zamieszkiwaną przez Sal'vatore – człekopodobna rasę, która według ludzi żyje na prymitywnym poziomie, a w rzeczywistości jest dużo bardziej zaawansowana. Wysokie na dziesięć stóp, pokryte niebieską skórą Sal'vatore żyją w swoim świecie w zgodzie z naturą zachowaną w nienaruszonym stanie. Niestety ludzie poszukujący na terenie Atrapy cennych minerałów zagrażają egzystencji Sal'vatorei.

Ponieważ ludzie są niezdolni do oddychania na Atrapie, stworzyli hybrydy zwane Ruran 500. Opracowali technologię łączącą umysł człowieka z ciałem Rurana, dzięki czemu przebywanie na obcej planecie staje się możliwe. Dzięki Ruranowi Kupelwajzer znowu staje na nogach.

Kupelwajzer poznaje Różę – piękną Sal'vatore, która ratuje mu życie i choć początkowo jest do Proferosa negatywnie nastawiona, ich relacja ulega zmianie… Dzięki Roży Kupelwajzer coraz lepiej poznaje obcą rasę. W końcu będzie musiał opowiedzieć się za jedną ze stron i wziąć udział w bitwie, która przesądzi o losach całego świata.

W 20 dni od premiery spektakl zarobił miliard dolarów na całym świecie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz