poniedziałek, 17 maja 2010

Sam Amidon w Powiększeniu


17.05.2010
Sam Amidon
koncert
g 20.00
wstęp 20

Na trzy koncerty przyleci do Polski w maju Sam Amidon. Amerykański artysta porównywany często z Nickiem Drake'iem wystąpi 17 maja wystąpi w warszawskim klubie Powiększenie, dzień później w poznańskich Kisielicach, a 19 maja dotrze do krakowskiego klubu Re.

Grający przede wszystkim na banjo, gitarze i skrzypcach Sam Amidon to autor opublikowanego w 2008 roku albumu "All Is Well", na który złożyły się tradycyjne, folkowe piosenki z Appalachów. Piosenki, które w nowych aranżacjach, okazują się niewiarygodnie współczesne i nic nie tracące ze swojej ponadczasowości.

Znakomicie przyjęty przez media album "All Is Well" powstawał w Reykjaviku, w studiu i pod okiem Valgeira Sigurðssona, producenta albumu "Finally We Are No One" zespołu Mum, ostatniej płyty CocoRosie, a od 2000 roku stale współpracującego z Bjork. Swoimi aranżacjami album "All Is Well" wzbogacił również klasyczny kompozytor i dyrygent Nico Muhly, autor muzyki do filmów Stephena Daldry'ego "Lektor" i - do spółki z Phillipem Glassem - "Godziny", aranżujący także ostatnie płyty Antony & The Johnsons czy Grizzly Bear oraz producent Ben Frost. Od zeszłego roku ta czwórka przyjaciół występuje wspólnie pod szyldem Whale Watching Tour, wspólnie wykonując kompozycje ze swoich repertuarów. W październiku ubiegłego roku projekt dał porywający koncert w trakcie krakowskiego festiwalu Unsound.

Oprócz płyty "All Is Well" Sam Amidon jest autorem zbioru własnych piosenek zebranych w album pod tytułem "But This Chicken Proved Falsehearted" opublikowany przez oficynę Plug Research. 28 marca ukaże się jego nowy album - "I See The Sign", który zapowiada piosenka "How Come That Blood" (do pobrania tu: http://samamidon.bandcamp.com/track/how-come-that-blood).

Polskie koncerty będą szczególnym etapem trasy Sama Amidona. Artysta przyleci z Islandii i zaraz po koncertach wróci do Londynu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz