wtorek, 7 września 2010

Spoke'n'Word Festival VI - 25.09 w Powiększeniu.


25.09
Spoke'n'Word Festival
Międzynarodowy Festiwal Slamu Poetyckiego w Powiększeniu
g. 12 -22
wstęp wolny


Projekt Wiersze w Metrze powstał w 2008 roku z inicjatywy Instytutu Książki i British Council. Bierze w nim udział kilkanaście instytutów kultury i ambasad europejskich oraz liczni partnerzy.
Głównym celem Wierszy w Metrze jest popularyzacja współczesnej poezji europejskiej poprzez jej prezentację w stołecznym metrze o...raz towarzyszące jej happeningi, konkurs haiku, grę poetycką i festiwal performing poetry.

wiecej: www.wierszewmetrze.eu

W tym roku w Warszawie już po raz szósty odbędzie się festiwal performance poetry (Spoke'n'Word Festival), który łączy w sobie występy poetów zagranicznych ze slamami poetyckimi dla poetów z Polski. Wydarzenie to będzie stanowić świetną okazję, aby zobaczyć i usłyszeć poetów z całej Europy występujących na żywo przed polską publicznością.

Festiwal stwarza też wszystkim chętnym szansę wzięcia udziału w slamie poetyckim - nowym i energetyzującym zjawisku, które zawitało do Polski siedem lat temu, i cieszy się od tego czasu rosnącą popularnością zarówno wśród uczestników, jak i obserwatorów.

Przez te lata organizatorzy starali się, aby festiwalowi towarzyszyły również warsztaty z performance poetry i kreatywnego pisania, które przybliżają polskim odbiorcom kultury ideę poezji wykonywanej na żywo, a także jej techniki. Wśród zagranicznych poetów, którzy dotychczas gościli na festiwalu, znaleźli się tacy artyści jak Crisis, Zena Edwards, Francesca Beard, Charlie Dark, JC001, DreadlockAlien, Salena Godden, Pilote Le Hot, Bohdan Bláhovec, Karl Larsson, Daniel Jonas, Paul Divjak, Raphael Urweider, Ákos Szilágyi, Vasilis Kalamaras, Xóchil A. Schütz, Vassilis Rouvalis, Gearóid Mac Lochlainn, Lydia Daher, Peter Dyreborg, Igor Bielov, Biru.

Gospodarzem tegorocznej edycji festiwalu będzie klub Powiększenie w którym odbędą się warsztaty z performance poetry (w godzinach 12:00-16:00) oraz występy poetów i slam poetycki od godziny 20:00.

Program 25.09 w Powiększeniu:


12.00 – 16.00 Warsztaty performance poetry
(zgłoszenia: wojciech.cichon@wierszewmetrze.eu)

20.00 Występ performerów: Laura Wihlborg (Szwecja), Tatiana Daniliyants (Rosja) Stefan Abermann (Austria), Keith Jarret (Wielka Brytania), Claus Ankersen(Dania) Stephen James Smith (Irlandia),Leandro Morgado (Portugalia)
+ SLAM poetycki otwarty dla wszystkich(zgłoszenia: wojciech.cichon@wierszewmetrze.eu)
Publicznośc: wstęp wolny

Spoken Word Festival jest częscią Warsaw Music Week

więcej: www.wierszewmetrze.eu
fb: www.facebook.com/wierszewmetrze

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz