wtorek, 15 lutego 2011

KFPowiększenie i Portal Kontynent zapraszaja na filmy: Kurs na wschód” i „Rowerem na koniec świata” / 15.02


Klub Filmowy Powiększenie i Portal Kontynent zapraszaja na filmy: Kurs na wschód i Rowerem na koniec swiataPortal Kontynent Warszawa zaprasza na premierę dwóch nowych odcinków alternatywnego przewodnika po Warszawie – „Ścieżkami wielokulturowej Warszawy”: Kurs na wschód” i „Rowerem na koniec świata”. Po projekcji planowane jest spotkanie z twórcami.

Nowym, ściśle zintegrowanym z Portalem Kontynent Warszawa projektem jest, realizowany w latach 2009 - 2011, cykl filmów na płytach DVD, prezentujący różnorodność kulturową stolicy, w której znalazło przestrzeń do życia, działalności i rozwoju wielu profesjonalnych artystów pochodzących z innych krajów oraz wywodzących się z mniejszości etnicznych. Celem obrazu jest odkrycie przed widzem zupełnie nowych i wyjątkowych miejsc, w których rozwija się inna kultura. Charakterystyczne dla filmu jest nowatorskie i oryginalne ujęcie tematu, polegające nie na suchym opisie przedstawianych miejsc, lecz na oddaniu ich atmosfery i klimatu funkcjonującej w nich kultury. Chcemy za pomocą kamery wejść w ich przestrzeń, posłuchać opowieści właścicieli niezwykłych restauracji, barów, galerii, poznać historie artystów występujących w warszawskich klubach, jak i na największych wydarzeniach kulturalnych w Polsce i wysłuchać historii cudzoziemców.

Projekt składa się z sześciu 30 - minutowych paradokumentów (każda płyta zawiera 2 odcinki), w sposób dynamiczny ukazujących barwną mozaikę kulturową Warszawy. Powstają one w ciągu trzech lat (w latach 2009 - 2011), pierwsze dwa ukazały się na początku 2010 roku, premiera dwóch kolejnych przewidywana jest na styczeń 2011. Każdy odcinek jest zamkniętą całością, z własnym bohaterem i odwiedzanymi przez niego wielokulturowymi miejscami, reprezentantami różnych kultur i ich historią (od dresiarza, przyjeżdżającego na Stadion kupić buty, przez artystkę poszukującą inspiracji, po biznesmena wyrzucającego wietnamskich sprzedawców ze stadionu, budowanego na Euro 2012). Różnorodność postaci pozwoli widzom utożsamić się z nimi i oglądać nieznane zakątki miasta ich oczami. Akcja każdego odcinka zaczynać się będzie na placu przed Metro Centrum. Z tego miejsca bohater wyrusza, żeby przeżywać swoje egzotyczne przygody.

Więcej informacji o cyklu na stronie www.kontynent.waw.pl/film

więcej o filmach:
http://kontynent-warszawa.pl/film/pl-10-taksówkarz.htm
http://kontynent-warszawa.pl/film/pl-4-artystka.htm

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz