niedziela, 18 października 2009

Evangelista - projekt genialnej Carli Bozulich z muzykami m in. Xiu Xiu i Silver Mt. Zion - 21.10 w Powiekszeniu
CARLA BOZULICH swoją muzyczną drogę rozpoczęła w 1982 roku mając niespełna 18 lat. Wydała wtedy swoją pierwszą płytę z zespołem Invisible Chains dla wytwórni kultowego zespołu Minutemen, New Alliance. Od tamtego czasu występowała w wielu projektach, takich jak: the Neon Veins, Invisible Chains, Ethyl Meatplow, the Geraldine Fibbers, Scarnella, The Nels Cline Singers, Scott Amendola Band, The Book of Knots, stając się jedną z ważniejszych i rozpoznawalnych postaci amerykańskiego undergroundu. Niezwykle charyzmatyczna postać, dysponująca oryginalnym i pociągającym głosem, dla niektórych jedna z najważniejszych wokalistek w ostatnim dwudziestoleciu. Wspólpracowała z tak znanymi postaciami i zespołami jak: Mike Watt, Hadda Brooks, Lydia Lunch, Thurston Moore, Christian Marclay, Okyyung Lee, Carla Kihlstedt, Wayne Kramer, czy Wilco i Nels Cline. W sierpniu w Bochum wystąpiła wspólnie z Marianne Faithfull i M. Ribotem.
Od 2005 roku Carla Bozulich rozpoczyna współprace z muzykami skupionymi wokół kultowej wytwórni Constellation (min. Godspeed You! Black Emperor, Do Make Say Think, Fly Pan Am, Vic Chesnutt, Silver Mt Zion, Tinderstick, czy filmowiec Jem Cohen) i nagrywa płytę w legendarnym studio w Montrealu Hotel2Tango dla Constellation właśnie. Od 2007 roku Evangelista staje się oficjalną nazwą jej projektu. Jej ostatnia płyta Hello Voyager z marca 2008 spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem krytyków (min. recenzent Drowned in Sound pisał: “To fascynująca płyta, balansująca na granicy muzycznej ekspresji”,a popmatters.com dodawał “Różnorodność, śmiałość i sama jakość muzyki na tej płycie sprawiła, że z wielkim apetytem i entuzjazmem sięgnąłem do poprzednich nagrań Bozulich.”).
Warto podkreślić, że prestiżowy WIRE poświęcił EVANGELIŚCIE okładkę i obszerny artykuł. Od 2008 roku trzon zespołu oprócz Carli stanowią, basistka Tara Barnes i artysta dzwięku Dominic Cramp. Wiosną 2009 roku Carla wraz ze swoim trio i z pomocą przyjaciół (Shahzad Ismaily, Ches Smith (marc ribot's ceramic dog, XIU XIU), Jessica Catron, Nels Cline (WILCO), Devin Hoff i Montrealers Thierry Amar (Silver Mt. Zion), Nadia Moss and Jonah Fortune (Witchies), nagrała swą kolejną płytę Prince Of Truth, która promować będzie w Polsce na koncertach w poznańskim Dragonie i w Powiększeniu.

"Pełen dramatycznego napięcia, emocji i makabryczych historii, Voyager
to album przy którym nie tupie się nóżką, lecz który tworzy 
w wyobraźni słuchacza scenariusz katartycznego przedstawienia."
Recenzent Pitchfork o płycie Evangelisty Hello Voyager.

Bilety w przedsprzedaży w powiększeniu po 20 zł
w dniu koncertu 30 zł
rezerwacje: michal.borkiewicz@gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz