sobota, 7 listopada 2009

Germ Studies (Chris Abrahams/Clare Cooper) (AUS)

W najbliższą niedzielę i poniedziałek zapraszamy na spotkanie z wybitnymi przedstawicielami australijskiej sceny improwizowanej,
między innymi z Chrisem Abrahamsem znanym z legendarnego trio The Necks.


Koncerty inaugurują tegoroczną edycje festiwalu Moving Closer
wiecej o festiwalu na www.movingcloser.com.pl8.11 niedziela
Germ Studies (Chris Abrahams/Clare Cooper) (AUS)
Anthea Caddy & Thembi Soddell (AUS)


9.11 poniedziałek
Chris Abrahams solo piano (AUS)
Clare Cooper solo harp (AUS)


poczatek koncertów o 20
bilety po 10 zł


Germ Studies to znakomity Australijski duet słynnego pianisty z Sydney, Chrisa Abrahamsa,
i mieszkającej w Berlinie harfistki Clare Cooper.
Nieprawdopodobna kombinacja brzmień japońskiego syntezatora z lat osiemdziesiątych oraz chińskiej harfy z 1380 roku tworzy wieloznaczną, ambitną i jednocześnie zabawną muzykę.Chris Abrahams prawdopodobnie najbardziej znany jest ze swojej pracy z improwizowanym trio The Necks. Wydał również pięć solowych albumów z wokalistką Melanie Oxley oraz współpracował z wieloma projektami i artystami, takimi jak Clayton Thomas, Mike Cooper i Stevie Wishart. Komponował muzykę do filmów oraz został nominowany do nagrody Australijskiego Instytutu Filmowego za najlepszy soundtrack. Pracował również w radio jako producent i kompozytor, współpracując między innymi z artystką Sherry Delos oraz z pisarzem Rickiem Moody. Jest weteranem Australijskiej sceny improwizowanej. Na początku lat osiemdziesiątych zaczynał od gry na DX7 i pozostał wierny temu niesamowitemu syntezatorowi FM. Jego osobiste zamiłowanie do tego instrumentu przejawia się od pierwszych dźwięków na "Amid Shower".

Clare Cooper interesuje rozwijanie swojego repertuaru na koncertach, gdy gra na harfie i guzheng. Clare jest założycielem NOW NOW Festival oraz wybitną improwizatorką, wiele wniosła do sceny Sydney. W 2007 przeprowadziła się do Berlina. Występuje w całej Europie ze światowymi weteranami muzyki improwizowanej, takimi jak Jon Butcher Octet, Kapital Band 1, The Trondheim Jazz Orchester, tworzy też siedmioosobową grupę HAMMERIVER z Tobiasem Deliusem,Wernerem Dafeldeckerem, Christoferem Kurzmannem, Tony Buckiem and Claytonem Thomasem.

Anthea Caddy & Thembi Soddell
Łącząc strukturalne oraz dynamiczne możliwości wiolonczeli z rozległymi, zsamplowanymi, abstrakcyjnymi dźwiękami, ta kolaboracja pomiędzy dwoma australijskimi artystami, Anthea Caddy i Thembi Soddell generuje prowokacyjny hałas. Po wydaniu debiutanckiego albumu Iland (Cajid 007CD) w październiku 2006, duet dużo koncertował w Australii i w Europie, występowali też na Hoerkunstfestival, Instant Niemczech, Instants Chavirés, w Paryżu, i na the Now Now Festival, Sydney.

Anthea Caddy (Melbourne, Australia) jest artystką multimedialną i wiolonczelistką. Anthea skupia się na związku pomiędzy nagrywaniem, przestrzenią i instrumentem. Eksploruje wiolonczele w sposób dynamiczny, strukturalny i przestrzenny. Stwarza odniesienie pomiędzy muzyką elektroakustyczną a sztuką dźwiękową (sound art.).
Po ukończeniu Uniwersytetu RMIT na wydziale Media Arts, stała się aktywnym członkiem międzynarodowej społeczności Sztuki dźwiękowej. Caddy współpracowała z takimi artystami jak: Thembi Soddell (Iland, 2006), Philip Samartzis (Unheard Spaces, 2006), i Eamon Sprod (Immersion Festival, 2004). Współpracuje z tubistą Robin Hayward i z dźwiękowym artystą Eric La Casa (Bludenzer Festival, Austria, 2007), pianistką Magda Mayas (Princeton University, Princeton and Goethe Institute, Boston, 2009) oraz z elektroakustyczną gitarzystką Annette Krebs (Diapason Sound Art Gallery, New York, 2009).

Thembi Soddell jest artystką dźwiękową pochodzącą z Melbourne w Australii. Jej niestabilne światy muzyczne zmieniają się, pękają, sklejają się w filmową atmosferę z niewątpliwie niepokojącym klimatem. Powyginane w nierealnym środowisku soczyste masy muzycznej faktury, jej źródła dźwięku to odgłosy natury, instrumenty, elektronika - czasami trudno rozróżnić, co jest czym
Ukończyła naukę na Uniwersytecie RMIT na wydziale sound art i ponad dziewięć lat współpracowała z krajowymi i międzynarodowymi grupami związanymi ze sztuką dźwiękową. Pracuje dla CD, wykonuje instalacje i daje koncerty, ale przede wszystkim współpracuje w duecie z wiolonczelistką Anthea Caddy. Pracuje również jako kurator w Australijskiej eksperymentalnej wytwórni muzycznej Cajid Media.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz