środa, 26 maja 2010

FFK w Powiększeniu - Festiwal Filmu Krótkiego 9 Edycja. DZIŚ O 21.00


26.06.2010
Festiwal Filmu Krótkiego 9 Edycja
godz. 21.00
wstęp wolny


Zapraszamy na Festiwal Filmu Krótkiego, którego 9. już edycja odbędzie się jak co roku na wiosnę w Warszawie, w dniach 25 – 29 maja (w Powiększeniu projekcje odbędą się 26 Maja)

Wydarzenie prezentuje najciekawsze filmy krótkometrażowe, które zdobyły nagrody i wyróżnienia na największych międzynarodowych
konkursach i przeglądach filmowych w 2009r., między innymi takich jak: Oscars, Sundance Film Festival, Internatinal Short Film Festival Clermont-Ferrand, Festival de Cannes, Berlin International Film Festival, Venice International Film Festival, Festival del film Locarno, BAFTA, International Short Film Festival Oberhausen, Giffoni Film Festival oraz innych.

W trakcie festiwalu odbędzie się plebiscyt publiczności na najlepszy polski film krótkometrażowy. Równolegle profesjonalne jury przyzna nagrodę dla najlepszej etiudy zrealizowanej przez studenta jednej z polskich szkół filmowych. Do konkursu zgłoszono etiudy z: Wydziału Radia
i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi, Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie, Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi.

więcej o całym programie festiwalu:
www.ffk.waw.pl

PROGRAM projekcji w Powiększeniu:

BAFTA 2009

SEPTEMBER (Wrzesień) – fabuła, reż. Esther May Campbell, producent Stewart le Marechal, Wielka Brytania, 21’ zwycięzca.

Uwięziony w świecie wiaduktów, rozjazdów i poboczy Marvin nie ma dokąd pójść. Ale nawet w tym odległym zakątku Anglii zdarzy się coś co na zawsze odmieni jego życie.

Więcej o filmie na www.metfilmproduction.co.uk

KINGSLAND #1 THE DREAMER (Marzyciel) – fabuła, reż. Tony Grisoni, produkcja The Bureau Film Company, Wielka Brytania, 21’ - nominacja.

W mieście pojawia sie nieznajomy w poszukiwaniu pracy, miłości i szacunku innych. Towarzyszymy mu w tragicznie nieuchronnym powrocie tam skąd przyszedł.

RALPH – fabuła, reż. Olivier Kaempfer, Alex Winckler, produkcja Park Ville Pictures, Wielka Brytania, 13’ - nominacja.

“Ralph” to komiczna love-story opowiadająca o angielskim nastolatku, który trafia do Marsylii w poszukiwaniu swej przyjaciółki Claire, która spędza we Francji wakacje ze swymi rodzicami.

Więcej o filmie na www.parkvillepictures.com

CODSWALLOP (Nonsens) – animacja, reż. Greg McLeod, Myles McLeod, 4’ - nominacja.
„Codswallop‟ to podświadoma podróż poprzez rozpacz, frustrację, radość i spełnienie.
Fabuła opiera się na strumieniu surrealistycznych pocztówek wysyłanych synowi przez ojca. Zawierają one plejadę osobliwych postaci uchwyconych w kluczowych momentach ich krótkich opowieści.
Uwaga na kapelusze!

VARMINTS – animacja, reż. Marc Craste, Wielka Brytania, 24’ - nominacja.

W obliczu wszechogarniającej urbanizacji i zobojętnienia, małe stworzonko walczy o uratowanie odrobiny świata, w którym niegdyś żyło.

Więcej o filmie na www.studioaka.co.uk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz