piątek, 7 maja 2010

Super Girl and Romantic Boys - koncert benefitowy na Rafała Górskiego. Dziś!


7.05.2010
Koncert benefitowy na Rafała Górskiego
Super Girl and Romantic Boys
Support: Street City Nomads
g 20.00
wstęp 25 pln


W przerwie między występami zespolów planowana jest mini aukcja przedmiotow (w tym obrazow, ale również płyt zespołu Super Girl ...), z ktorej dochod zostanie takze przeznaczony na leczenie Rafala

Super girl & Romantic Boys, dla których inspiracją stanowi punk i disko z odrobiną elektro, narodził się na początku 1998 roku pod wpływem łódzkich i stołecznych imprez z pod znaku DISCO. Założycielami zespołu byli: Kostek, Ewik, Maciek Rożalski i Dziki.Rok ten przebiegł głównie na szlifowaniu brzmienia tak, że w 1999 roku kapela rozpoczęła rajd koncertowy po mazowieckich miejscówkach. Rok 2000 przynosi zmiany w składzie kapeli i muzyczne odejście od thrash glam punk disco do nowofalowego new romantic. Następny rok to przerwa w działalności grupy zakończona grudniowym come backiem. Mimo świetnej trasy koncertowej w 2008 roku zespół uznał, że nie widzi sensu dalszej działalności i wkrótce pożniej skład rozwiązał się.
Dlatego koncert Super Girl and Romantic Boys w Powiększeniu jest absolutnie unikalnym wydarzeniem - zespół reaktywował się, żeby specjalnie zagrać dla Rafała.

www.myspace.com/supergirlandromanticboys

Street City Nomads powstał w 2006 jako solowy projekt Karola Suki. Z założenia miał być to tylko jednorazowy eksperyment nagrany w domowym studyjku i scalający wszystkie wpływy i fascynacje z 20 lat doświadczeń K.S. w undergroundzie. Materiał nie próbuje naśladować czegokolwiek-jedynie scala prawdziwe poziomy:punk rockowej energi,frustracji i bezkompromisowości z kwaśnym,hipnotycznym bitem podlanym toxycznymi samplami. Płytę zatytułowaną "NUCLEAR WAR NOW!" wydało w grudniu '06 Zgniłe Mięso Records. W warszawskim podziemiu,jak również na łamach kilku liczących się magazynów płyta została okrzyknięta wydarzeniem. Idąc za ciosem popularności wypadało zagrać jakiś koncert. W tym celu do projektu została zaproszona Nensi[Junki train,Szum,Nowy Świat] grająca na gitarze. W tym składzie SCN zagrał kilka koncertów. Po paru miesiącach jej miejsce zajął LordMih znany przede wszystkim z Super Girl & Romantic Boys i Lord. W tym składzie zespół gra koncerty obecnie.

www.myspace.com/streetcitynomads

Rafał Górski jest pisarzem, aktywistą społecznym, niezłomnym propagatorem walki o wolność i prawa pracownicze. Dzięki jego artykułom i książkom mogliśmy zapoznać się z ideami demokracji uczestniczącej realizującej w praktyce postulat włączenia jak najszerszych grup społecznych w procesy decyzyjne. W swoich pracach udowadniał, że omawiane rozwiązania to nie modele teoretyczne, ale realne działania. Kilka lat temu u Rafała rozpoznano rzadki nowotwór oka, w zeszłym roku nastąpił nawrót choroby z przerzutami. W styczniu Rafał przeszedł skomplikowaną operację usunięcia guza z kręgosłupa. Obecnie konieczna jest poza drogim leczeniem onkologicznym specjalistyczna rehabilitacja pooperacyjna, która pozwoli mu na samodzielne poruszanie się. Od wykrycia nowotworu Rafał Górski nie może pracować, a tym samym jego ogólna sytuacja finansowa jest bardzo trudna.

Więcej o Rafale na stronie: http://dlarafalagorskiego.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz