piątek, 11 czerwca 2010

DNI MOSTU NAD PUSTYNIĄ - dzień koncertowy: Zacier, Krupnioki, Formacja 5 Piramid / sobota 12.06


12.06.2010
DNI MOSTU NAD PUSTYNIĄ - dzień koncertowy
g 19.00
bilety 20/25 przedsprzedaż niedługo w Powiększeniu.

W weekend 12-13 czerwca 2010 odbędą się w Warszawie DNI MOSTU NAD PUSTYNIĄ - dwudniowa impreza artystyczna inaugurująca działalność Stowarzyszenia "Most nad pustynią", zajmującego się animacją kultury i promocją niekonwencjonalnej działalności twórczej.

Pierwszego dnia, w sobotę 12 czerwca w klubie Powiększenie (ul. Nowy Świat 27) o godzinie 19.00, w ramach Dnia Muzycznego wystąpią wykonawcy zaprzyjaźnieni ze Stowarzyszeniem:

Zacier - weteran muzyki żenującej, gwiazda warszawskiego podziemia. Frontman formacji Mirosław J. jest autorem tekstów i muzyki zespołu, wokalistą i multiinstrumentalistą (obsługuje instrumenty klawiszowe, skrzypce, gitarę i fujarkę). Na koncertach towarzyszy mu 3 innych muzyków – DJ Mrufka na perkusji, Krzysztof Zieliński na gitarze oraz Dr Yry na basie.
Zacier wydał dotychczas oficjalnie albumy „Konfabulacje” (SP Records 1994), „Konfabulacje?” (SP Records 2005) oraz „Masakrę na Wałbrzyskiej, czyli zbiór wesołych piosenek o miłości, tolerancji i wzajemnym poszanowaniu” (Mystic Productions 2009). Nagrał też wiele innych płyt dostępnych do pobrania na jego stronie internetowej.
Współpracował m.in. z Kazikiem Staszewskim, Kubą Sienkiewiczem i Andrzejem Izdebskim. Organizator corocznego festiwalu „Zacieralia”.
więcej na: www.zacierros.webpark.pl

Formacja 5 Piramid

niekonwencjonalny projekt poetycko-muzyczny wykonujący „electro dance poetry”. W skład duetu wchodzi Dariusz Brzóska Brzóskiewicz – autor tekstów i wokalista - oraz Paweł Paulus Mazur – kompozytor wokalista. Artyści wytwarzają na scenie niepowtarzalną aurę poezji i totartowskiego zlewu, niosą za sobą radosny ładunek energetyczny i przekazują solidną porcję pozytywnych emocji. Na DNIACH MOSTU NAD PUSTYNIĄ zaprezentują nowy materiał formacji.

Dariusz Brzóska Brzóskiewicz – dramatopisarz, twórca telewizyjny i radiowy, ale przede wszystkim poeta haiku. Pisze od grudnia 1986 roku (w ciągu 20 lat powstało niemal tysiąc utworów). Współtworzył legendarną gdańską formację artystyczną TOTART oraz grupę poetycką "Zlali Mi Się Do Środka". Sztandarowy poeta wydawnictwa Brulion. Od 1992 do 2000 roku stworzył haiku do 476 programów telewizyjnych. Od listopada 2003 roku publikuje w Przekroju. Autor płyty „Haiku fristajl” nagranej ze Stanisławem Sojką.
więcej na: www.xn--brzskiewicz-seb.pl

Paweł "Paulus" Mazur - polski malarz, rysownik, poeta i prozaik. Członek Totartu, grupy poetyckiej Zlali Mi Się Do Środka i zespołu muzycznego Gdańsk 2000. Jest prekursorem metody pisarskiej zwanej zlewem, polegającej na bezrefleksyjnym zapisie strumienia myśli.
Prowadził audycję „Windą na Szafę” w Radiostacji.
więcej na: www.paulusmazur.republika.pl

Gościem specjalnym będzie zespół Krupnioki - Zespół „hanysów z Sosnowca”, zafascynowanych śląską muzyką taneczną. Bohaterowie filmu dokumentalnego w TVP Katowice, zasłużeni dla promocji kultury Śląska w Polsce. Uczestnicy festiwalu Weź to wyłącz.
Jak sami o sobie piszą:
„Nozywamy sie krupnioki i wartko chcieliby wom osprawic naszom historie. Jesteśmy wszyscy rodowitymi gorolami, ale wolimy jak nos wolajo "hanysy z Zaglebio". Poznalim sie 10 lat temu na sosnowieckiej klopsztandze kaj od zawsze szpilali my w bala. Od malego bajtla chcielim groc w kapeli i chyba poleku spelnio sie morzenie. Naszymi idolami byli i zawsze bedom: Klaudia Chwolka, Mirek Szoltysek i Egzotyczne Trio, Kapelo ze Slaska Jozka Poloka, Leszek Filec, Kamraty, Przysieczanki, Murckowskie Gwarki,Duo Bayer's, Wakacyjne Frelki oraz Baba z Chopym.”

więcej na: http://www.myspace.com/krupnioki oraz www.facebook.com/krupnioki


Drugiego dnia, w niedzielę 13 czerwca w Piwnicy pod Harendą (ul. Krakowskie Przedmieście 4/6) o godzinie 19.00, w ramach Dnia Kabaretowego odbędzie się Aukcja Przedmiotów Ważnych oraz intensywna sesja kabaretowa.
Na Aukcji Przedmiotów Ważnych dostępne będą całkowicie unikatowe przedmioty związane z najbardziej znanymi postaciami polskiej kultury. W przystępnej cenie do kupienia będą m.in.:
- ołówek, który nie śnił się Leszkowi Kołakowskiemu,
- piksel z twarzy Ibisza,
- 20 metrów, które dzieliły Polaków od złotego medalu.
Wpływy z aukcji będą przeznaczone na działalność statutową Stowarzyszenia (m.in. organizację warsztatów dla młodzieży).
W ramach wieczoru odbędzie się także występ formacji kabaretowych związanych ze Stowarzyszeniem:
- Kompanii Grabi,
- kabaretu Zygzak,
- kabaretu Macież,
- Stada Umtata oraz
- Kabaretusa Fraszka.
Zwieńczeniem niedzielnej sesji scenicznej będą improwizacje występujących wykonawców.


Bilety na każdy z wieczorów po 25 zł (w przedsprzedaży po 20 zł)

Bilety na sobotę 12 czerwca do kupienia w klubie Powiększenie (w przedsprzedaży oraz w dniu koncertu), na niedzielę 13 czerwca - w Piwnicy pod Harendą (w przedsprzedaży oraz w dniu występu).
Patronat nad imprezą: Samorząd Studentów SGH, Polibuda.info

Więcej info na www.mostnadpustynia.art.pl
oraz na profilu Stowarzyszenia na Facebooku.
Adres e-mail: stowarzyszenie@mostnadpustynia.art.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz