piątek, 12 listopada 2010

Ólafur Arnalds / DZIŚ! UWAGA - koncert przeniesiony do CSW!!


12.11
Ólafur Arnalds
Koncert
g. 20:00 - wejście na koncert
Start: 21.00
wstęp 50/60 (przedsprzedaż biletów w punkcie Shortcut w Powiększeniu)


UWAGA!! Koncert przenosimy ze względów technicznych i logistycznych do sali laboratorium CSW.Start o 21!

Islandzki artysta Ólafur Arnalds na polskich koncertach między 11 a 14 listopada 2010 roku wystąpi wraz z kwartetem smyczkowym.

Ulubieniec Sigur Rós zagra kolejno w Poznaniu w klubie Eskulap, w warszawskim Powiększeniu, we wrocławskim Firleju oraz w katowickiej Hipnozie.

Trasa ta promować będzie wydany wiosną drugi krążek artysty: …and they have escaped the weight of darkness nagrany z pomocą Barði Jóhannssona z formacji Bang Gang.... Sam Ólafur nazwał ten krążek kontynuacją drogi obranej na debiucie, w ramach której oferuje fanom muzyki alternatywnej spotkanie z klasycznymi aranżacjami i delikatną elektroniką. Drugi album jest jednak zdecydowanie bardziej optymistyczny od debiutu, co bez wątpienia jest zasługą Jóhannssona, który dodał do aranżacji większą ilość instrumentów. Arnalds zapewnia, że motywem przewodnim płyty jest to, iż po każdym ciemniejszym, bardziej pesymistycznym okresie przychodzi światło i radość.

Islandzki muzyk promuje album na trasie koncertowej na całym świecie: od Chin po Wielką Brytanię. Niewątpliwym bodźcem dla kariery kompozytora był udział w koncertach legendarnej formacji Sigur Rós w roli supportu (Ólafur wystąpił także w warszawskim Parku Sowińskiego), dzisiaj jednak Arnalds pracuje już na własne nazwisko i czyni to z sukcesem. Świadczą o tym zarówno owacyjnie witane koncerty, jak i doskonałe recenzje jego drugiego krążka. O zawrót głowy przyprawiają peany kierowane pod adresem artysty w tak prestiżowych magazynach i portalach jak Uncut, Clash, Dazed & Confused, Paste, Pitchfork czy Drowned In Sound.

bilety do kupienia na stronie www.shortcut.pl lub w punkcie Shortcut w Powiększeniu,
Nowy Świat 27, TEL.(22)82-80-928

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz