piątek, 10 czerwca 2011

10. edycja Festiwalu Filmu Krótkiego / Powiększenie


10. edycja Festiwalu Filmu Krótkiego / Powiększenie

1 dzień - 13 czerwca, poniedziałek
godz 18.00 - Oscary, Animacja (60’), Fotocasty

OSCAR 2010 – filmy animowane

LOGORAMA – reż. Nicolas Schmerkin, 16’, 2009, Francja
Policja ściga uzbrojonego przestępcę ulicami Los Angeles. Klasyczny pościg w klasycznej scenerii, a wszystko stworzone z logotypów wielkich korporacji.

FRENCH ROAST (Przypiekany Francuz) - reż. Fabrice O. Joubert, 8’, 2008, Francja
Paryska kawiarnia w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Pewien odrobinę nerwowy biznesman odkrywa, że nie ma czym zapłacić za rachunek, gdyż zgubił portfel. By zyskać na czasie zamawia kolejne filiżanki kawy…

LA DAMA Y LA MUERTE (Staruszka i śmierć) - reż. Javier Recio Gracia, 8’, 2009, Hiszpania
Przemiła, żyjąca samotnie staruszka czeka na nadejście śmierci, by móc ponownie spotkać swego ukochanego męża. Pewnej nocy w czasie snu staje w końcu na progu śmierci. Kiedy już ma go przekroczyć nieoczekiwanie budzi się w szpitalnym oddziale ratunkowym, gdzie lekarz w swej arogancji, rzucił rękawicę śmierci i postanowił za wszelką cenę utrzymać staruszkę przy życiu…

Festiwal Filmu Krótkiego to międzynarodowy przegląd filmów krótkometrażowych nagradzanych na największych światowych festiwalach oraz konkurs dla najlepszej polskiej etiudy filmowej.

Podczas festiwalu pokazujemy filmy krótkometrażowe wyróżnione w 2010 roku nagrodami:

BAFTA (British Academy of Film and Television Art),
Sundance Film Festival,
Internationale Kurzfilmtage Oberhausen,
Festival de Cannes,
International Filmfestspiele Berlin,
Venice International Film Festival (Wenecja),
Film Festival Locarno,
Clermont-Ferrand Short Film Festival
oraz etiudy studenckie nagrodzone Oscarami, filmy krótkometrażowe nominowane i nagrodzone Oscarami.

W trakcie festiwalu odbywa się Konkurs Główny i zostaje przyznana nagroda (finansowa) jury dla najlepszej etiudy zrealizowanej przez studenta polskiej szkoły filmowej zrealizowanej w 2010-11 roku oraz odbywa się plebiscyt publiczności. W konkursie uczestniczą Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna, Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, Warszawska Szkoła Filmowa, Akademia Filmu i Telewizji.

Dodatkowo planujemy pokaz fotocastów z całego świata oraz spotkanie z młodymi polskimi twórcami, których etiudy zostały wyróżnione nominacjami do Oscarów.

Większość pokazów festiwalowych realizowana jest w najbardziej popularnych warszawskich klubach, z którymi współpracujemy od kilku lat m.in. Chłodna 25, Obiekt Znaleziony, Cafe Kulturalna, Skład Butelek, Powiększenie, Nowy Wspaniały Świat.

10. edycję Festiwalu Filmów Krótkich chcielibyśmy wyróżnić pokazami w Kinie Rejs.

www.ffk.waw.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz