czwartek, 2 czerwca 2011

Szukamy wolontariuszy do pomocy przy scenie eksperymentalnej Inauguracji Polskiej Prezydencji w UE.


Zgłoszenia oraz wszelkie pytania prosimy kierować na adres:

...wolontariat.trzecieucho@gmail.com


TrzeciE Ucho, scena eksperymentalna

1 lipca nieczynna elektrociepłownia na Powiślu i Centrum Nauki Kopernik będą scenerią dla muzycznych eksperymentów i projektów, które wymykając się definicjom, określane są jako alternatywne i niezależne. Wystąpią m.in. Fred Frith, Mouse on Mars i The EX.

Wieczór rozpoczną koncerty muzyki improwizowanej w Centrum Nauki Kopernik. Wystąpi Fred Frith – najpierw z solowym koncertem, a następnie z grupą wars...ztatową polskich muzyków.

Scena główna zlokalizowana będzie w jednej z hal rewitalizowanej Elektrociepłowni Powiśle. Tu najpierw usłyszymy Paris Tertris, któremu towarzyszyć będzie Eddie Stevens, współproducent ich najnowszej płyty, znany przede wszystkim jako klawiszowiec i kompozytor brytyjskiej grupy Moloko, a obecnie zespołu Roisin Murphy.

Punktem kulminacyjnym wieczoru będzie występ The EX – jednego z najważniejszych zespołów niezależnych starego kontynentu. Towarzyszyć im będą na scenie znakomici goście: Ken Vandermark (US), wybitny saksofonista i klarnecista freejazzowy, Dj Rupture, nowojorski turntablista i eksperymentator, oraz niezwykłe trio etiopskich trubadurów – Ililta Band.

W świat ambitnych klubowych brzmień na styku muzycznych eksperymentów i muzyki tanecznej wprowadzą słuchaczy Mouse on Mars – ponadczasowy duet-ikona, który wciąż inspirujący rzesze muzyków, producentów i kompozytorów – oraz Pantha du Prince – berliński producent i kompozytor, autor jednej z najlepszych płyt elektronicznych roku 2010 i niewątpliwie jeden z bohaterów ubiegłorocznych europejskich festiwali muzyki alternatywnej. Pantha du Prince wystąpi w Warszawie po raz pierwszy.

Równolegle z występami na scenie głównej, przez cały wieczór, w zaułkach i pobocznych przestrzeniach industrialnego kompleksu EC Powiśle, swoje projekty prezentować będą polscy artyści dźwiękowi i wizualni. Robert Piotrowicz, muzyk, założyciel wydawnictwa i festiwalu Musica Genera, zagra serię konceptualnych setów w nieczynnej starej nastawni. Artyści związani z wrocławskim Discordem przygotują instalacje dźwiękowe i wizualne w formie mappingu, wpisanego w architekturę starych budynków elektrociepłowni. Wystąpi również Konrad Smoleński związany z ruchem Pink Punk i grupa Fluidacje.

Scenę zewnętrzną, zlokalizowaną w strefie gastronomiczno-rekreacyjnej, poprowadzą didżeje związani z kolektywem Soul Service i cyklicznym projektem Warsoul Sessions.

http://prezydencja.nina.gov.pl/prezydencja/program/projekty-specjalne/warszawa/wydarzenia/2011/05/31/inauguracja-trzecie-ucho-scena-eksperymentalna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz