poniedziałek, 23 maja 2011

PowiDoki - nowe polskie dokumenty w Powiększeniu / 31 maja w Powiększeniu g 19.00 wstęp wolny


31. 05 wtorek
PowiDoki
Warszawa do wzięcia
rez. Bielawska, Ruszkiewicz, 2009, 51'
g. 19.00
wstęp wolny


Po projekcji spotkanie z reżyserkami filmu poprowadzi dziennikarz filmowy Michał LiberaPowiDoki - nowe polskie dokumenty w Powiększeniu.
Nowy cykl klubu Filmowego Powiększenie w ramach którego zostaną zaprezentowane nowe polskie dokumenty. Będą to przede wszystkim filmy nagradzane w ostatnich latach na najważniejszych festiwalach w kraju i za granicą. Większość z nich została zrealizowana przez młodych mało znanych jeszcze twórców takich jak Jakub Stożek (Poza Zasięgiem), Marta Minorowicz (Kawałek lata), J. Ruszkiewicz i K Bielawska (Warszawa do wzięcia). Planowane są także spotkania z reżyserami prezentowanych filmów.
Program będzie się odbywał cyklicznie raz w miesiącu na w sezonie jesiennym: październik - kwiecień, z myślą i nadzieją na kontynuacje. Planujemy rozpoczęcie cyklu tzw odcinkiem pilotażowym, majowym pokazem filmu Warszawa do wzięcia, w reżyserii J. Ruszkiewicz i K Bielawskiej. Po projekcji dziennikarz filmowy Michał Libera poprowadzi spotkanie z reżyserkami filmu.

Kuratorzy projektu:
Monika Zarzycka, Aleksandra Różdżyńska, Michał Libera

Warszawa do wzięcia
rez. Bielawska, Ruszkiewicz, 2009, 51'


Ania, Gosia i Ilona mieszkają w oddalonych od siebie popegeerowskich wsiach. Ania chce być fryzjerką, Gosia marzy aby wyjechać z domu gdzie życie wydaje jej się bez perspektyw, a Ilona pragnie lepszej przyszłości dla siebie i swojego synka. Wszystkie trzy podejmują decyzję, żeby wyjechać do Warszawy i odmienić tam swój dotychczasowy los. Warszawa dla nich to "wielki świat", który znają jedynie z telewizji, wyruszają w swoją podróż wierząc, że znajdą tam również miejsce dla siebie. Łączy je taki sam start i podobne nadzieje, czy powiedzie im się w nieznanym miejscu? Jak wygląda współczesna Warszawa widziana oczami dziewczyn z popegeerowskich wsi?

Nagrody:
* 2010 - Houston (WorldFest Independent Film Festival) - Nagroda Specjalna Jury
* 2010 - Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Krajowy) - Grand Prix "Złoty Lajkonik"

Film udostępniony bezpłatnie dzięki uprzejmości producenta Eureka Media.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz