czwartek, 10 grudnia 2009

11.12 piątek - aFrykasy - Druh Sławek, Grajek Krawiec, Wojtek Soburaafrobeat, funk, hipp hop, reggae
godz. 22:00, wstęp 10,-

DRUH SŁAWEK to kultowa postać kultury Hip-Hop w Polsce. Przez blisko 10 lat prowadził w Rozgłośni Harcerskiej RHKontakt pozniejszej Radiostacji audycję "Raptime", poprzez którą zaznajomił z dobrym Hip-Hop'em tysiące słuchaczy i zainspirował wielu rodzimych artystów do rozpoczęcia działalności. Trudno znaleźć liczący się Hip-Hop'owy zespół, który nie byłby kiedyś jego gościem. Będąc posiadaczem niezmierzonej wiedzy o muzyce i gigantycznej kolekcji płyt z szeroko pojętą "Czarną Muzyką", Druh Sławek jest w stanie przygotować selekcję nagrań, o jakiej inni mogą tylko pomarzyć.
Jego imprezy stanowią "przedłużenie" audycji radiowych - Można na nich usłyszeć wszystko, co ma dobry, porywający do tańca groove, w szczególności zaś rzeczy mało znane i niegrane przez praktycznie nikogo innego w Polsce: Go-Go (wywodzącą się z Waszyngtonu najlepszą współczesną muzykę taneczną), Funk, Afrobeat, Oldschoolowy i
niekomercyjny Hip-Hop.

WOJTEK SOBURA (perkusja/obiekty)- Jest absolwentem "Bednarskiej" tzn. warszawskiej Szkoły Muzycznej II stopnia na wydziale jazzu, w klasie prof K. Jonkisza. W czasie nauki na Bednarskiej miał przyjemność pracować z wieloma postaciami polskiej sceny jazzowej, m.in z Piotrem Rodowiczem, Marcinem Małeckim. Współtworzył zespół Baterie, z którym występuje do dziś. Współpracował także z uznanym free-jazzowym saksofonistą Assifem Tsaharem (USA), Występował także z postaciami polskiej sceny pop, takimi jak Andrzej Piasek Piaseczny oraz z Ania Dąbrowska. Obecnie jest znaną postacią warszawskiej sceny alternatywnej i awangardowej. Koncertuje i nagrywa m.in. z zespołami Cinq G (dancehall, ragga), Vienio i Pele (hip-hop), oraz ze skandalizującym zespołem Z-Boże (psychocountry). Razem z Dominikiem Trębskim współtworzy też elektroniczno-ambientowy projekt Elektrownia.

GRAJEK KRAWIEC gospodarz wydarzenia, trwale związany z klubem Powiększenie,
www.groove.pl www.encepence.org

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz