poniedziałek, 31 stycznia 2011

AuAuA / 2.02 środa


2.02
AuAuA
Koncert
g. 20
wstęp 20 pln


Koncepcja AuAuA opiera się na kontrastach, dziwnych zestawieniach, ulubionych piosenkach; jest to eklektyczny twór odzwierciedlający zastaną rzeczywistość i komentujący ją z poczuciem humoru. Żadna solówka nie jest tylko solówką i każde podobieństwo jest zamierzone.

Na początku listopada miała miejsce premiera płyty zespołu AuAuA - "Muzyka do bólu". Jest to debiutancki krążek tego niezwykle obiecującego zespołu, który już teraz przyciąga tłumy słuchaczy i na swych koncertach powala fantastyczną energią godną całej armii Kasparovów. Na płycie znajdzie się autorski materiał zarejestrowany na koncertach i w studio, a także remiks jednego z utworów.

AuAuA to trio w składzie: Joanna Duda - piano elektryczne, syntezator; Michał Bryndal - bębny, pad elektroniczny; Maciek Szczyciński - gitara basowa. Album składa się z utworów zarejestrowanych podczas tegorocznych koncertów grupy oraz nagrań studyjnych. Materiał koncertowy został poddany delikatnej produkcji, co w połączeniu z energią koncertową dało nową jakość muzyczną. Artyści wydali płytę własnym nakładem, przy współpracy z firmą JMJ. Tytuł płyty odzwierciedla brak litości w stosunku do słuchacza i ciekawie koresponduje z nazwą zespołu.

Liderka zespołu, kompozytorka i pianistka, Joanna Duda, współpracuje w tej chwili m.in. z Wojtkiem Mazolewskim w jego Kwintecie, oraz Sławkiem Jaskułke, Pawłem Kaczmarczykiem, Piotrem Wyleżołem i Kasią Borek w eksportowym projekcie "Chopin na 5 fortepianów". Od ponad 3ch lat udziela się na scenie muzyki jazzowej i improwizowanej w Polsce i za granicą. Jej kontrastowe inspiracje powodują dużą rozpiętość stylów, w których się porusza - począwszy od przemożnego wpływu muzyki klasycznej przełomu XIX/XX w, poprzez jazz i pochodne, kończąc na didżejskiej scenie elektronicznej, ambientowej i dubstepowej. Eklektyczność jej muzyki słyszalna jest zarówno w poszczególnych projektach, kompozycjach jak i podejściu do zagadnienia nowoczesnej pianistyki. Jedna z najciekawszych osobowości na współczesnej scenie muzycznej.Bardzo lubi tajską zupę kokosową, gdyby ktoś chciał zaprosić ją na obiad.

Michał Bryndal - bębniarz młodego pokolenia, rozpoznawalny od pierwszych uderzeń pałkami dzięki wyrazistemu stylowi i niepowtarzalnemu brzmieniu. Współpracuje obecnie m.in. z Wojtkiem Mazolewskim, Mariuszem Lubomskim, Piotrem Żaczkiem, Adamem Bałdychem. Preferuje steki po argentyńsku oraz hiszpańską kuchnię.

W 2010 Auaua wystartowało pełną parą - dołączył do nas znakomity muzyk, Maciek Szczyciński, jeden z najlepszych basistów - czarodziejów w Polsce (wyjmuje króliki z futerału od gitary). Współpracuje m.in. z: - Zbigniewem Namysłowskim, Marcinem Olakiem, Adamem Bałdychem, Michałem Urbaniakiem, Andrzejem Jagodzińskim, Urszulą Dudziak,zespołem Transgrajpol oraz - o zgrozo! - z Michałem Bajorem.

Koncepcja AuAuA opiera się na kontrastach, dziwnych zestawieniach, ulubionych piosenkach; jest to eklektyczny twór odzwierciedlający zastaną rzeczywistość i komentujący ją z poczuciem humoru. Żadna solówka nie jest tylko solówką i każde podobieństwo jest zamierzone.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz