piątek, 19 marca 2010

Contemporary Noise Sextet - 20.03 w Powiększeniu. Wstęp 25 pln do kupienia przed koncertem!


20.03.2010
Contemporary Noise Sextet
Koncert
g. 20
wstęp 25
Contemporary Noise Sextet to formacja założona przez braci Kapsa. Zespół wcześniej znany też jako Contemporary Noise Quintet. Zaczynali od rewelacyjnej punkowej formacji Something Like Elvis i zawojowali muzyczny rynek. Po kilku latach zespół się rozpadł, ale bracia Kapsowie (pianista Kuba i perkusista Bartek) założyli Contemporary Noise Quintet i równie wielkim przebojem wdarli się na scenę polskiego jazzu. Krytycy entuzjastycznie przyjęli płytę "Pig Inside The Gentleman". Muzyka genialnie balansująca na granicy jazzu, jazz-rocka i transu z odrobiną krwistego noise'u spod znaku najostrzejszych japońskich kapel.

Muzykę zespołu można określić jako energetyczny jazz z elementami muzyki filmowej, jednak różnorodność dźwięków nie pozwala jednoznacznie zaszufladkować wypracowanego przez muzyków stylu.
Ich płyty poza Polską są wydawane w Japonii, Anglii oraz Niemczech ,gdzie również koncertują. Niebawem CNS wybiera się na trasę do Japonii gdzie będzie promować wydaną ostanio płytę “Unaffected Thought Flow”.
Tymczasem grupa pracuje nad nowym materiałem, którego premiera została zaplanowana na jesień tego roku. Część nowych kompozycji będzie można usłyszeć na zbliżającej się polskiej trasie.

Contemporary Noise Sextet w składzie:
Kuba Kapsa – piano, rhodes, syntezator
Wojtek Jachna – trąbka
Tomek Glazik – saksofon tenorowy, barytonowy
Kamil Pater – gitara, gitara barytonowa
Patryk Węcławek – kontrabas, gitara basowa
Bartek Kapsa – perkusja

„COś JAK JAZZ Contemporary Noise Sextet - jazz bez jazzu, muzyka filmowa bez filmu, za to coś wspaniałego!
Wbrew nazwie, która sugeruje hałaśliwą muzykę dla wybranych, wręcz dla jajogłowych, Contemporary Noise Sextet to rewelacja dla wszystkich. Piękne, mocne, romantyczne tematy fortepianowe w dialogu z sekcją dętą. Proste i niezwykle emocjonalne kompozycje prowadzące do kulminacji, przy których cierpnie skóra. A kto pamięta jeszcze historię tych muzyków, temu włos się jeży na głowie.” Bartek Chaciński Przekrój

„CNQ natychmiast przekonuje, że ma swój pomysł na muzykę. A ponieważ nie dość, że jest on atrakcyjny, to jeszcze doskonale zrealizowany, po "Pig Inside The Gentleman" po prostu trzeba sięgnąć, gdyż to jedna z najlepszych polskich płyt AD 2006.” Piotr Lewandowski PopUp Magazine

www.myspace.com/cnquintet
www.cnq.electriceye.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz