środa, 17 marca 2010

Micheal Zerang/Renata Piotrowska/Laura Murphy - muzyka/taniec/improwizacja. g 20.00 DZIŚ!
DZIŚ 17.03.2010
Micheal Zerang/Renata Piotrowska/Laura Murphy
muzyka/taniec/improwizacja
g. 20
wstęp 15


Michael Zerang - perkusista, improwizator i kompozytor, jeden z czołowych muzyków amerykańskiej sceny jazzowej. Urodził się w 1958 roku w Chicago. Pracował i współtworzył wiele lokalnych grup: Liof Munimula, The Neutrino Orchestra, Trio Troppo, The Wonderfuls, The Blue Angels, Sam Pappas' Tumbling Strains, Frozen Lucy, The Quirt Quintet, Musica Menta, The Vandermark Quartet, Dream Cheese, The Sputter Ensemble, In Zenith, i Broken Wire . Pracował z najważniejszymi muzykami amerykańskiej i europejskiej sceny jazzowej: Fred Anderson, Mats Gustafsson, Raymond Strid, Sten Sandell, Don Meckley, Jaap Blonk, Daniel Scanlan, Peter Brötzmann, Kent Kessler, Barre Phillips, Jim Baker, Hamid Drake, Ken Vandermark, Luc Hautkamp, czy Fred Lonberg-Holm. Nagrywał dla wielu czołowych wytwórni muzycznych m.in. Okka Disc, boxMEDIA, Kontrans, Southport, Quinnah, Eighth Day Music, Garlic, i Platypus.

Gościnnie współpracuje z performerami z School of the Art Institute of Chicago oraz zajmuje się analizą rytmiczną tańca w The Dance Center of Columbia i Northwestern University, a także prowadzi kursy kompozycji w ramach Choreographer Collaborations na Northwestern University, oraz muzyki dla dzieci w The Jane Adams Hull House.

Renata Piotrowska
Z wykształcenia aktorka. Z praktyki – dance and performance maker / contact improviser. Uczestniczyła w wielu warsztatach, stażach i spektaklach improwizacji i kontakt improwizacji (m.in. z Andrew Harwoodem, Rayem Chungiem, Michaelem Schumacherem, Nigelem Charnockiem, i w The School of New Dance Development w Amsterdamie).
Jest uczestniczką kilku programów stypendialnych i wielu festiwali. W roku 2007 została wybrana do stworzenia solowego spektaklu tańca w ramach konkursu SOLO PROJEKT 2007 organizowanego przez Art Stations Foundation w Poznaniu. W roku 2007 i 2008 brała udział w Warszawskiej Nocy Tańca, a w roku 2008 w Polskiej Platformie Tańca, a jej spektakl „Unknown” został wspomniany przez kilku krytykow w ramach ankiety zorganizowanej przez portal www.nowytaniec.pl za jeden z najlepszych spektakli roku. W roku 2009 pracowała z Nigelem Charnockiem nad spektaklem „Happy”.
Jej praca nad przedstawieniami tanecznymi opiera się głównie na wykorzystywaniu improwizacji, kontakt improwizacji i performance art (jako sposobu poszukiwań lub końcowego efektu), poruszaniu aspektów społecznych i kulturowych, łączeniu sztuk oraz na interakcjach z widzem.
Prowadzi warsztaty, regularne zajęcia z improwizacji i kontakt improwizacji w Polsce i za granicą. Jest prezesem stowarzyszenia Towarzystwo Prze-Twórcze.

Laura Murphy - po uzyskaniu dyplomu z tańca na Uniwersytecie Wisconsin związała się na kilka lat z grupą Wild Space Dance Company prowadzoną przez Deba Loewena. W tym czasie wzięła udział i współtworzyła 12 spektakli, jednocześnie współpracując z niezależnymi choreografami jak Sofi Askenazi, Dan Schuchart, Kati Sopoci i Peggy Choy. Jej własne projekty prezentowane były przez Danceworks Studio Theater i na Madison Intercontinental Dance Festiwal. Jako nauczyciel tańca pracowała miedzy innymi na University of Wisconsin- Milwaukee I Wild Space's Outreach Education Program. W ostatnich latach bierze udział w warsztatach Londynie, Wiedniu a także w Polsce. Wciąż rozwija swoje zainteresowanie nieskrępowaną ekspresją i świadomością ruchu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz