poniedziałek, 15 marca 2010

Touchy Mob (DE) - w PLANIE B. 20.03 g 20.00


20.03.2010
Touchy Mob (DE)
Koncert
g. 20
wstęp wolnyTouchy Mob to nazwa pod którą ukrywa się berliński multiinstrumentalista Ludwig Plath, z wykształcenia pianista. Jego muzyka charakteryzuje się niezwykle interesującym połączeniem alt-folkowych brzmień, przywołujących na myśl Devendrę Banharta, z elektronicznymi podkładami, momentami zahaczającymi o minimal-techno. Dostrzec u niego można również wpływy takich artystów jak Atlas Sound, Grizzly Bear czy Bon Iver.
Na swoich występach Touchy Mob używa komputerowo generowanych sampli, łącząc je z brzmieniami gitary i ukulele. Całości dopełnia głęboko emocjonalny głos Platha.
Debiutancka płyta Touchy Mob ukaże się w 2010 roku pod szyldem labelu Gingerbread Records, prowadzonego przez członków zespołu Kyst, którzy prawdopodobnie udzielą się gościnnie w kilku utworach.

1 komentarz:

  1. Ta jego debiutancka płyta już się ukazała, jest do ściągnięcia z jego strony:)

    Cieszy bardzo inicjatywa, zwłaszcza, że może okazać się dla mnie pomocna w przyszłości, pomimo różnicy gustów muzycznych. Oby tylko blog nie umarł, jak to się już stało z wieloma pobratyńcami!
    Zachary
    P.S. (postanowiłem pozostać anonimowy w sieci, żeby utrudnić pracę Interpol-owi, także będę się tak podpisywał w przyszłości)

    OdpowiedzUsuń