piątek, 17 września 2010

koncert HANNE HUKKELBERG / Warsaw Music Week


17.09
koncert HANNE HUKKELBERG
g 20.00

bilety: 40zl w przedsprzedazy
50 zl w dniu koncertu

do kupienia na stronach www.shortcut.pl lub w punkcie Shortcut w Powiększeniu,

Nowy Świat 27, TEL.(22)82-80-928
Muzyka Hanne Hukkelberg kojarzy się z norweskim klimatem; jest surowa i zimna, z zaskakującymi, dramatycznymi wręcz zwrotami akcji. Hanne Hukkelberg flirtuje z piosenkową konwencją, nadając jej nastrój pozornej niedbałości czy przypadkowości. Jednak wszystko jest w jej muzyce znakomicie przemyślane, a wokalistka z dużą pewnością siebie przyciąga słuchacza, intrygując zarówno magnetyzującą barwą głosu, jak i kompozytorskim kunsztem kolejnych utworów.

Hanne Hukkelberg, dorastając w rodzinie muzyków, zaczęła grać i śpiewać już jako dziecko, czego naturalną konsekwencją było przejście przez wiele faz twórczych i fascynacji muzycznych, poczynając od klasyki, poprzez pop, muzykę chóralną, industrialną, doom metal, punk, indie rock, a kończąc na jazzie i swobodnej improwizacji.

Utwory utrwalone na jej ostatnim albumie „Blood From The Stone” (2009), pisane były w w małej wiosce na norweskiej wyspie Senja oraz w Berlinie. Jak twierdzi Hanne, było to dla niej szczególne doświadczenie, ponieważ pozwoliło jej zestawić wrażenia dźwiękowe pochodzące z dwóch zupełnie odmiennych przestrzeni: świata absolutnej ciszy oraz miejskiego zgiełku. Obydwa wpłynęły na nią w zupełnie odmienny sposób, co więcej - dały niejako „skrzyżowany” efekt: to właśnie w norweskiej wiosce rodziła się w niej potrzeba tworzenia głośnych, mocnych utworów, w Berlinie zaś powstawały kompozycje bardziej nastrojowe, stonowane.

Dla stworzenia unikalnego brzmienia, Hanne kompiluje w swoich nagraniach zarówno tradycyjne jak i niekonwencjonalne dźwięki. Słychać w nich zatem odgłosy pociągu, mew, szczekania psów, stukotu kamieni czy trzaskających drzwi lodówek.

Koncert w ramach Warsaw Music Week

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz