środa, 15 września 2010

OFFONOFF (Massimo Zu/ Terrie Ex/Paal Nilssen-Love)


23.09
OFFONOFF (Massimo Zu/ Terrie Ex/Paal Nilssen-Love)
Koncert
g. 20
bilety: 40 zł w przedsprzedaży
50 zł w dniu koncertu

do kupienia na stronach www.shortcut.pl lub w punkcie Shortcut w Powiększeniu, Nowy Świat 27, TEL.(22)82-80-928

Terrie Ex, Massimo Pupillo I Paal Nilssen-Love spotkali się w ramach projektu „Original Silence” Mattsa Gustaffsona z udziałem Jima O’Rourka i Thurstona Moora. Niesamowite zgranie i energia jaka wywiązywała się już na pierwszych koncertach, sprawiały wrażenie jakby muzycy grali ze sobą od wielu lat. Tak zrodził się pomysł utworzenia tria OffOnOff.
Muzyka, którą grają, lokuje się gdzieś pomiędzy dokonaniami Last Exit, Sonic Youth i Locust.
Noise, karkołomne zwroty akcji, złamane metalowe riffy i ciężki groove – wszystko to w 100% improwizowane.

Trio wydało dwie płyty nakładem norweskiej wytwórni Smalltown Superjazzz: "Clash" i "Slap and Tickle" oraz 10” split z zespołem Jazkammer nakładem Gaffer Records.

Terrie Ex (właściwie Terrie Hessels)
gitarzysta, założyciel (w 1979) istniejącej po dziś dzień holenderskiej, punkowej grupy The Ex. Początkowo poruszał się w stylistyce punk / post punk / no wave, później, zafascynowany muzyką etniczną zaczął wykorzystywać jej motywy w ramach twórczości The Ex (początkowo węgierskie i tureckie, później także muzykę z Konga, Erytreii i Etiopii). Współpraca The Ex z Tomem Corą, legendarnym wiolonczelistą i improwizatorem zaowocowała zainteresowaniem muzyką improwizowaną. Terii nagrywał i koncertował m.in. z Tomem Corą, Hanem Benninkiem i Abem Baarsem, jak różnież z muzykami z Sonic Youth (Thurston Moore), Chumbawamba czy też ICP Orchestra, oraz Matsem Gustafssonem, Massimo Pupillo i Paalem Nilssen-Lovem.

Massimo Pupillo
Jest członkiem i założycielem kultowej formacji ZU z którą od kilkunastu lat grywa około 70 koncertów rocznie. Jest czołowym przedstawicielem włoskiej sceny free jazzu i avant rocka. Poza formacją ZU nagrywa i koncertuje m.in. z Kenem Vandermakiem, Matsem Gustafssonem, Jebem Bishopem i Peter Brötzmannem.
Jego gra na basie to wyjątkowe połączenie matematycznej precyzji, ogromnej swobody grania iniesamowicie potężnego brzmienia uzyskanego przy użyciu jedynie gitary i wzmacniacza.

Paal Nilssen-Love
Bez wątpienie najważniejszy perkusista szeroko pojętej europejskiej sceny freejazzowej ostatnich lat i jeden z najbardziej kreatywnych norweskich muzyków młodego pokolenia, występuje i nagrywa wraz z Peterem Brotzmannem (Chicago Tenten), Evanem Parkerem, Matsem Gustafssonem (The Thing), Johnem Butcherem, Jebem Bishopem, Stenem Sandellem, Joe McPhee i Toshinori Kondo. Lider własnego kwartetu TownOrchestraHouse. Koncertuje i nagrywa także solo. Właściciel oficyny wydawniczej PNL Records.

Koncert w ramach Warsaw Music Week

Wiecej informacji:
www.theex.nl www.zuism.com
www.paalnilssen-love.com
www.smalltownsupertown.com
http://www.youtube.com/watch?v=n45ugQnah4w
http://www.youtube.com/watch?v=aLoe6tE8SwM
http://www.youtube.com/watch?v=J200GRFFAKc

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz