wtorek, 14 września 2010

Love Amongst Ruin (Projekt Steve’a Hevitta z Placebo


29.09.2010
Love Amongst Ruin (Projekt Steve’a Hevitta z Placebo)
Koncert
g. 20
bilety: 50/60 pln
do kupienia na stronach www.shortcut.pl lub w punkcie Shortcut w Powiększeniu,
Nowy Świat 27, TEL.(22)82-80-928

Love Amongst Ruin to nowy projekt Steve’a Hewitta, byłego perkusisty i współautora tekstów kultowego Placebo. Po rozstaniu z formacją w 2007 roku, Steve powraca jako frontman Love Amongst Ruin, po raz pierwszy pełniąc rolę wokalisty, gitarzysty i kompozytora jednocześnie.

Muzyka zespołu zdaniem recenzentów to połączenie brzmień bliskich legendarnemu New Order, atmosfery znanej z płyt The Cure i riffowego grania rodem z Metalliki.

Wcześniejsze dokonania Steve’a kojarzone są głównie z twórczością Placebo, za którego sukces artysta jest współodpowiedzialny. Miliony sprzedanych płyt na całym świecie pozwoliły formacji na osiągnięcie statusu jednego z najważniejszych zespołów rockowych ostatnich lat.

Mniej znana strona muzycznej działalności artysty to współpraca z tak różnymi grupami jak rockowe The Boo Radleys, metalowe Breed czy K-Klass kojarzone z nurtem house.

Zostawiając muzyczną przeszłość za sobą, Steve jak sam twierdzi jest szczęśliwy że znalazł swoją własną drogę. W Love Amongst Ruin dołączyli do niego Donald Ross Skinner (gitara), Steve Hove (gitara), Laurie Ross (wiolonczela, klawisze), Magnus Lundén (gitara basowa) i Keith York (perkusja).

Pierwszy wspólny występ muzyków miał miejsce 9 czerwca w Londynie i okazał się komercyjnym sukcesem. Czeka nas zatem niewątpliwie jeden z najbardziej spektakularnych muzycznych debiutów 2010 roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz